ارسال

هراس خامنه ای از انفجار خشم توده ها در آستانه نمایش انتخاباتی


2017-05-11 | ۱۳۹۶-۰۲-۲۱

علی خامنه‌ای، ولی فقیه رژیم جمهوری اسلامی ایران، روز چهارشنبه بیستم اردیبهشت، درباره مضحکه انتخابات ریاست جمهوری که در روز ۲۹ اردیبهشت برگزار خواهد شد، گفت: "اگر کسی بخواهد علیه امنیت کشور قیام کند، قطعاً با عکس‌العمل سخت مواجه خواهد شد". وی با اشاره به اعتراضات توده ای بعد از نمایش انتخاباتی سال هشتاد و هشت اضافه کرد: "امنیت کشور باید محفوظ بماند. هرکسی از این راه تخطی کند قطعاً بداند سیلی خواهد خورد".خامنه ای در ادامه گفت: "آن صهیونیست پول‌دار آمریکایی خبیث که گفت من گرجستان را با ۱۰میلیون دلار توانستم زیر و رو کنم، در سال ۸۸ هم با حماقت به این فکر افتاد که بر جمهوری اسلامی اثر بگذارد؛ با دیوار مستحکم اراده و عزم ملی برخورد کردند؛ امروز هم همین‌جور است".خامنه‌ای که در مراسم "دانش آموختگی دانشجویان افسری و تربیت پاسداری دانشگاه امام حسین" سخنرانی می‌کرد، گفت "ما در انتخابات تازه‌کار نیستیم، ۳۸سال است که با انتخابات سر و کار داریم، ما در کار انتخابات مجربیم، می‌دانیم آن کسانی که در انتخابات طرف قضیه هستند و دخالت دارند، این‌ها ممکن است در چه محیط‌های فکری قرار بگیرند و چه دشمنی‌ها و چه وسوسه‌هایی به این‌ها رو می‌آورد." خامنه ای به شش نامزد حکومتی توصیه کرد: "سعی کنند گسل‌های اعتقادی، جغرافیایی، زبانی و قومی را تحریک نکنند و نامزدها به‌خاطر خطای در تشخیص، این گسل‌ها را به نفع دشمن تحریک نکنند."
خطاب اصلی سخنان تهدیدآمیز خامنه ای در میان شش کاندیدای حکومتی به حسن روحانی است که این روزها و در کارزار تبلیغات انتخاباتی به نظر می رسد از برخی از خط قرمزهای نظام جمهوری اسلامی پا را فرا تر نهاده است. سخنرانی تهدید آمیز خامنه ای در پی حملات تند روحانی به رئیسی و قالیباف و بعد از آن انجام گرفت که روزنامه جمهوری اسلامی نوشته بود"آنچه اتفاق می‌افتد نه مناظره، بلکه محاکمه نظام است."حسن روحانی روز دوشنبه ۱۸ اردیبهشت در انتقاد از رقبایش و بدون آنکه از ابراهیم رئیسی و محمد باقر قالیباف نام ببرد به موضوعاتی مانند "اعدام و تفکیک جنسیتی" اشاره کرد و گف: "اردیبهشت ۹۶ هم یک بار دیگر مردم ایران اعلام می‌کنند آنهایی که در طول ۳۸ سال فقط اعدام و زندان بلد بودند، را قبول ندارند."حسن روحانی درادامه سخنرانی خود به پیشینه ی رقبای خود در این کارزار نمایش انتخاباتی پرداخت و گفت: "آن‌ها از آزادی بیان و انتقاد سخن می‌گویند. یاللعجب. آن‌هایی که زبان‌ها را بریدند و دهان‌ها را دوختند. آن‌چه که از شما در طول سال‌های گذشته صادر شد، کلمه ممنوعیت بود؛ ممنوعیت قلم، ممنوعیت تصویر. لطفاً شما دم از آزادی نزنید که آزادی خجالت می کشد. شما دم از انتقاد نزنید."او خطاب به‌ جوانان گفت: "اگر شما جوانان در خانه بنشینید بدانید در پیاده‌روهای ما هم دیوار خواهد بود. شما آن‌ها را نمی‌شناسید من آن‌ها را می‌شناسم. آن‌ها روزی در جلسه‌ای تصمیم گرفتند که در تهران و در پیاده رو دیوار بکشند. آن‌ها می خواستند پیاده‌رو زنانه و مردانه ایجاد کنند همان‌طور که در محل کارشان بخشنامه تفکیک جنسیتی را ایجاد کردند."
پدیده اعدام و زندان و بریدن زبان و دوختن دهان و سانسور و مرادانه و زنانه کردن محیط های کار برای مردم ایران که زندگی تحت حاکمیت رژیم اسلامی را تجربه کرده اند هیچ تازگی ندارد. کمتر کسی در جامعه ایران پیدا می شود که به نحوی زخم عملکرد جنایتبار این رژیم را بر تن و روح نداشته باشد. آنچه که تازگی دارد اعتراف رئیس جمهور رژیم جمهوری اسلامی به اعمال این جنایات طی ۳۸ سال گذشته است. بخشی از اعترافات حسن روحانی مربوط به نقش ابراهیم رئیسی در کشتار هزاران انسان کمونیست و انقلابی و مخالفان سیاسی رژیم جمهوری اسلامی در تابستان سال ۱۳۶۷ است.البته روحانی فراموش کرده است که خود وی در هنگام فاجعه کشتار زندانیان سیاسی و دفن کردن آنان در گورهای دسته جمعی، از یاران و مشاوران نزدیک رفسنجانی و شخص خمینی بوده است.روحانی همچنین فراموش کرده است که مصطفی پورمحمدی یکی از اعضای هیئت سه نفره، معروف به "هیئت مرگ" در آن دوره، وزیر دادگستری دولت خود وی است. در تاریخ جنایتبار رژیم جمهوری اسلامی نام ابراهیم رئیسی در کنار هیئت سه نفره حسینعلی نیری، مرتضی اشراقی و مصطفی پورمحمدی که در رکاب خمینی نقش مستقیمی در کشتار زندانیان سیاسی داشتند ثبت شده است. وقتی خامنه ای خطاب به نامزدها حکومتی می گوید"گسل‌های اعتقادی، جغرافیایی، زبانی و قومی را تحریک نکنند و ..."در واقع نگران پیدا شدن مجرا برای طغیان خشم فروخورده توده ها از جنایاتی است که این رژیم در حق آنان انجام داده است. یک مسئله دیگر که موجب خشم خامنه‌ای شده است شعارهایی است که در حمایت از میرحسین موسوی و مهدی کروبی در میتینگ‌های انتخاباتی حسن روحانی سر داده می شود. همزمان با آن علی مطهری نایب رئیس مجلس اسلامی در دانشگاه امیرکبیر در جمع دانشجویان اعلام کرده است آن کسی که در کشور دستور به ممنوعیت و حصر می دهد، علی خامنه ای رهبر جمهوری اسلامی است. وقتی خامنه ای در سخنان تهدید آمیزش تحت عنوان "صهیونیست پول‌دار آمریکایی خبیث" به نقش "جرج سوروس"، سرمایه‌گذار و بازرگان آمریکایی در اتفاقات سال ۸۸اشاره می کند در واقع می خواهد با یک تیر دو نشان را بزند. اولا می خواهد به حامیان موسوی و کروبی و علی مطهری بفهماند که پرونده گناهان آنان به اندازه کافی سنگین هست که فعلا در حصر بمانند و دوم اینکه به روحانی حالی کند که اگر دست از پا خطا کند، وسوسه شود و به حمایت قدرت های غربی دلخوش کند، "با دیوار مستحکم اراده و عزم ملی" و در واقع با دیوار سپاه پاسداران روبرو می شود و روانه حصر خانگی می گردد.
اما وقتی نامزدهای حکومتی در جریان این کارزار نمایش انتخاباتی در افشای نقش یکدیگر در مورد ابعاد فقر و فلاکتی که به مردم تحمیل کرده اند و جنایاتی که علیه آنان در طول ۳۸ سال مرتکب شده اند چنین با هم مسابقه گذاشته اند، مردم چرا باید از میان این شش جنایتکار یکی را انتخاب کنند؟ سپاه پاسداران دست در دست خامنه ای با هر نیرنگی که شده یکی از این جنایتکاران را از صندوق هایرائ بیرون می کشند، اما نباید قادر گردند مردم را به پای معرکه انتخاباتی بکشانند. مردم از هم اکنون باید آماده باشند که قاطعانه بساط این باصطلاح انتخابات را به نمایش عدم مشروعیت این رژیم تبدیل کنند. اگر برای سران رژیم مهم است که بر ادامه حاکمیت ننگین خودشان مهر مشروعیت انتخاباتی بکوبند، مردم باید با نرفتن به پای صندوق های رأی این مضحکه انتخاباتی را به صحنه شکست و سرافکندگی آنان تبدیل کنند.

آخرین سخن روز